Öne Çıkan Yayın 20 Mart 2012 yazım

Erdoğan’a Askeri Darbe?

Yoo hayır bu kez, başka bir “fantezi”i üzerinde düşünmeye çağırıyorum: Cemaat, denetlemeye başladığı TSK’yı, Erdoğan’a karşı kulla...

13 Haziran 2017 Salı

Geleceğin mesleği İmam Hatip Ordusu ve akla ziyan parçalanma politikası


Sözcü’de Saygı Öztürk’ün flaş haberi, Türkiye çapında büyük gürültü koparması gereken ve ülke geleceği için en önemli bir gelişme: İktidar ve milli eğitimi yönetenler, gençleri imam hatip okullarına yöneltmek için hazırladıkları broşürlerde, imam hatip okulu mezunlarının askeri yüksek okullara ve polis okullarına öncelikli alınacağı belirtiyor ve “İlahiyat ve İslami Bilimler fakülteleri geleceğin mesleği olacaktır..” diyor.
Bakın,
* “İmam hatip mezunları Askeri yüksek okullar ve polis okullarına girişte tercihen ayrıcalıklara sahip olacaklardır,
* “Tüm liselerde Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi dersleri haftada 2 saate çıkacağı için ülkemizde İlahiyat ve İslami Bilimler fakülteleri geleceğin mesleği olacaktır.
*Tanıtım broşüründe maddi durumu iyi olmayan öğrencilere burs temin edileceği, öğlen yemekleri ve servis ücretlerinin de karşılanacağı belirtildi.

Türkiye için geleceğin mesleği ilahiyat 

İşte Türkiye’nin geleceği için iktidarın siyasal vizyonu!
Zaten iş, Askeri okulları kapatmakla başladı. Niyet oradan belliydi: Askeri okuldan mezun olacak sapına kadar evrensel tipte asker istemiyoruz, bize biat edecek, kafası İslamcı köktenci ideolojilerle kavrulan askermiş gibi tipler yetişmeli!
İlk adım, Milli Savunma Üniversitesi adı altında bir okul açtılar. Şimdi de bunun içini imam hatiplilerle dolduracaklar!
Dünyanın neresinde böyle bir şey var!
Dünyanın hangi ülkesinde ilahiyat- medrese tipi gibi okullardan üstelik öncelikli ve ayrıcalıklı olarak yüksek rütbeli vb asker yetiştirmek için insan alınıyor? Papazlar, ilahiyatçılar dünya ordularında mı var?

Bunu Osmanlı bile yapmadı!

Taa Orhan zamanında devşirmelerden Yeniçeri ordusu hazırlandı!
Osmanlı, Yeniçeri Ordusuna medreselerden birilerini mi soktu!?
Bu iktidarın vizyonu, Osmanlıdan bile geri!
Osmanlı 300 yıllık geri kalmışlık kaderini aşmak için, 1800’lere doğru orduyu modernleştirme çalışmalarına başlanmıştı..
Askerlik, askerlik sanatının tüm gereklerini yerine getirme konusudur..
İşin içine, İslam, Müslüman vb soktunuz mu olayı bitirirsiniz!
Evrensel yüksek rütbeli iyi asker mi gerek ülkeye, yoksa, öncelikle Müslüman, ilahiyatçı niteliği olan asker mi?
Bu bir tartışma konusu bile yapılamaz!
Peki bu kimin vizyonu olabilir?

Ülkenin gelecek kaderi

Bu olsa olsa, ülkeyi siyasal İslamlaştırmak, Ortadoğu’nun batak İslam politikalarının tam bir parçası yapmak ve arkasından da parçalamak planlarını yıllardır Türkiye için yapan Amerikalı ve Batılı emperyalistlerin vizyonudur.
Türkiye din siyasal tüccarlığı bataklığına sürüklendikçe, bu ülkenin kaderi Ortadoğulaşmak ve batının köleliğine yol almak olur!
Türkiye’nin dünyanın en parlak ülkeleri arasına girmek vizyonunu ve bu uğurda atılan büyük adımları öldürmek ve yok etmek için, mesele ta 1950’de başladı.. Ülkeyi NATO’nun ileri karakolu ve orduyu kendileri için bir savaş makinesi yapmakla işe giriştiler ve Kenan Evren’i darbeyle işbaşına getirerek daha büyük bir adım attılar.
Şimdi de “İslami ordu” masallarıyla proje hızla ilerliyor.
Yazık ki yazık!

Muhalefetten, CHP’den ses var mı?

İktidar çevrelerinde Cemaat ile ortaklık politikası yürürlükteyken Ordu’nun mezarı kazılmaya başlandı. “Müslüman ordu” kapanı, Balyoz ve Ergenekon uyduruk davalarıyla yürürlüğe kondu.
Cemaatçi, kafası yıkanmış “Müslüman” gençlerden yetişmiş üst rütbeli binbaşılar, albaylar, generaller yetiştirildi, yükseltildi ve Ordunun mezarı kazıldı; ve yolla böyle darbelere ulaşıldı.
İktidarın “milliyetçi” parlatılmış politikalarıyla, milliyetçi parti ve seçmenleri müttefik yapıldı. Ama en büyük müttefikleri de Ordunun kendisi oldu..
Şimdi ilahiyatçı imam hatipli ordu konsepti ve vizyonu çerçevesinde, “büyük ittifak”la iş bitiriliyor..
***
Gelecekte Türkiye’yi refah ve çağdaş dünya düzeyine çıkartacak geleceğin meslekleri ilahiyat ve imam hatip, öyle mi?!
13 Haziran 2017 Salı  /  Bilim ve Siyaset – Cumhuriyet

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder