Öne Çıkan Yayın 20 Mart 2012 yazım

Erdoğan’a Askeri Darbe?

Yoo hayır bu kez, başka bir “fantezi”i üzerinde düşünmeye çağırıyorum: Cemaat, denetlemeye başladığı TSK’yı, Erdoğan’a karşı kulla...

8 Ekim 2013 Salı

Biraz İyi Niyet Lütfen: Polis Paketi, Demokrasi Paketini Koruyacak!!


Meseleye iyi niyetle  yaklaşırsanız gerçeği, hükümetimizin sadece bu ülkenin iyiliğini istediğini görürsünüz; üstelik içinizdeki kötü niyet virüsünden ve ruhunuzu kemiren şeytandan kurtulmuş olursunuz... Mesela şöyle düşüneceğiz:
Polis paketi neden şimdi geliyor? Bu soruya yanıt vermenin en iyi yolu, bir adım önce ne yapıldığına bakmaktır.. 
Ne açıklamıştı RTE’miz? Demokrasi Paketi..
Eee, demokrasi paketinin ele düşmana karşı korunması lazım..
Bi paket demokrasiye verdin mi, bi paket de polise vereceksin.. çünkü polisin yükü ağırlaşıyor.. koskoca paketi nasıl koruyacak? Mesela türbana laf edeni hemen 155’e ihbar kampanyası başlıyor.. eee polise de bi paket gerekir.. Mesela millet, demokrasi adına yasaklanacak andımızı evde sokakta mitinglerde söylemeye başlayınca ne olacak? Polisin yükü ağırlaşacak, ona bir paket vermezseniz demokrasi paketini koruyamaz..
Mesela birisi kalkıp derse ki ateist inancım en yücedir.. Tabii ki böylece demokrasi paketinin tam koruması altındaki dine saldırmış olur.. Koruyamazsa paketi ahlaksız dinsiz imansız olur ki haşa sümmü haşa..
***
Polis paketi ne yapacak? Ülkeyi suçtan arındıracak..
Hapishanelerde yer yok, millet üst üste.. 8-10 yeni hapisphane yapılıyor ama el insaf, Bu millet bir suç makinesi gibi olmuş hapishane mi dayanır.. Ne yapmalı? Suçu işlemeden önlemeli.. en hakiki yöntem bu.. Çevireceksin insanları buyur edeceksin karakola emniyete.. sen suç işleyebilirsin yüzünde öyle bir ifade var, gel şöyle misafirimiz ol diyeceksin.. Böylece tam suç işleyecekken, önleyici olacaksın..
Savcıyı, mahkemelerin işlerini de kolaylaştıracaksın.. inanları da hapishanelere düşmekten kurtaracaksın. Polisi de katil yapmayacaksın! Sonra hepiniz sokağa çıkıp katil polis diye bağırıp duruyor.. Analar ağlıyor..
Gel diyeceksin, bak başbakanımız geliyor, seni iyi adam yapacağız, şeytandan arındıracağız..
Suç işleme potansiyelleri olanların saptanması yetmeyebilir, kamuya adlarının da açıklanması gerekebilir.. hatta çok iyi bir çare olarak, muhtemel suçluların göğüslerinde sarı rozetlerle dolaşmasını sağlayacak bazı parlak fikirleri de, her ne kadar kötü niyetli dedikodulara fırsat verse de, gündeme almak gerekir.. Doğru olanı millet adına savunmaktan korkmamalı...
Amaç suç işlemeyi önlemekse her tedbir mübahtır.. Bu düşünceye kim karşı çıkabilir?!
***
Örneğin toplumda en çok şikayet konusu olan suçlardan biri kadınların öldürülmesi mi? Bütün erkekleri uyarı amaçlı sırayla iki-üç gün içeri alacaksın.. Hatta bazılarını uzun süreli içeri alacaksın, suç işleme potansiyeli yüksek olanlara ve dik kafalılara da, gerekirse basacaksın bir kaç yıllık hapis cezasını.. Bak cinayetler nasıl bıçak gibi kesiliyor. Hayır, bazılarınızdan “asacaksın bir kaçını elektrik direğine..” gibi insan haklarına aykırı sesler duyuyorum.. Hükümetimizi demokratik yollardan ayrılmaya teşvik etmek olur bu.. Ayrıca, hangi çağda yaşıyoruz..
Mesela iş cinayetlerini neden oluyor ikide bir? Patronları kötü duruma düşürmek ve suçlamak için.. Önce bunun örgütlü bir eylem olduğunu göreceksin.. İşçileri, onar-yirmişer içeri alacaksın, bak bi daha ölürler mi..
***
Bu ülkede tek bir baş belası var.. Adına “muhalif” denen, iktidara muhalefet etme hastalığına yakalanmış güruh.. hükümetimiz ağzıyla kuş tutsa bunlara beğendiremezsin, herşeye bir kulp bulurlar, toplumda masum insanları kışkırtırlar, kanlarına girerler, dinden imandan çıkmışlardır ve toplumda suç işleme makinesinin esasıdırlar..
Bütün suçların kaynağı muhalifliktir... Toplumun hükümetimizin çevresinde kenetlenmesini engellerler.. ülkeyi iktidar ve muhalefet diye parçalarlar..
Sakin, barış içinde, dininde imanında ve RTE’miz çevresinde kenetlenmiş, birleşmiş-bölünmemiş bir ülke ve millete hasretiz..
Münafıkların başlarından bazılarını “suç önleyici” önlem olarak içeri tıkmak yetmiyor, huzur getirmiyor, esas siyasi büyükbaşların suç işlemesini önlemek..
Bak, Ordu’yu “önleyici tedbir’ olarak içeri aldık.. Ne darbe kaldı ne marbe.. Ortalık güllük gülistanlık, geri kalanların hepsi topuk vur selamında.. 
Ama bunu becerebilmek için “suç icat” etmek zorunda kaldık.. Şimdi ise böyle suç uydurmalarandan kurtulacağız, alnımız pak olacak..
Saflaşmamız, tüm suçlardan arınmamız ve bunun için muhaliflik virüsünden kurtulmamız lazım...
Arınmak.. cenabetlikten arınmak gibi bir şey yani... bir polis paketi yetmezse, ikincisini üçüncüsünü ve beşincisini de korkmadan çıkarmalıyız..
Şu dışarıdaki büyük muhalif başlar yok mu..  Bunları lafla doğru yola getirmenin mümkün olmadığı ortaya çıktı..
Onlara daha büyük bi “Demokrasi Paketi” lazım..
---7 Ekim 2013 Pazartesi / Bilim ve Siyaset – Cumhuriyet

1 yorum:

  1. Emperyalist çıfıtı türban bunların bam teli… Aman türbana b*k atmayın…
    Bu iktidar çoktan gitmeliydi… Belediye seçimleri bu ülkenin kaderini tayin edecek…
    Ya devam ya tamam diyecek Türkiye…

    YanıtlaSil